czwartek, 17 listopada 2016

Witaminy na urodę

Ostatnio nastała "moda" na używanie olejków i witamin do pielęgnacji twarzy. Jednak za nim sięgniemy po taki olejek czy kompleks witamin i olejków warto wiedzieć parę rzeczy, które ułatwią nam wybór najlepszego produktu.
Naturalne oleje aby miały jak najwięcej wartości dla naszej cery, czy całego ciała, muszą być tłoczone na zimno. Jest to warunek konieczny. Zachowują wtedy 100% swoich właściwości odżywczych i pielęgnacyjnych. Wiele olei zawiera naturalnie występujące witaminy dlatego nie trzeba ich w dużych ilościach wzbogacać witaminami, są to na przykład olej rycynowy, z pestek dyni, z kiełków pszenicy. Olejki do pielęgnacji twarzy wybierajmy wzbogacone o witaminy rozpuszczalne w tłuszczach. Jednak witaminy rozpuszczalne w wodzie też są cenna dla naszego organizmu, warto ich dostarczać w naturalnej postaci.

Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach:

  • Witamina A odpowiada przede wszystkim za poprawne widzenie, wzmacnia również układ odpornościowy, bierze udział we wzroście skóry, kości czy włosów.
  • Witamina E hamuje proces starzenia się komórek, działa przeciwutleniąjąco, ma działanie ochronne - niszczy wolne rodniki, najlepsze działanie wykazuje razem z witaminą A.
  • Witamina D razem z wapniem zmniejsza produkcje kortyzolu (hormon stresu), odpowiada on za odkładnie się tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, jej prawidłowy poziom powoduje zwiększenie wydzielania się leptyny, odpowiada ona za wysyłanie wiadomości o sytości do mózgu.
  • Witamina F pobudza regenerację naskórka, hamuje procesy starzenia, łagodzi zmiany trądzikowe, zapobiega wysychaniu skóry.
Witaminy rozpuszczalne w wodzie:
  • Witamina B5 wchodzi w skład koenzymu A, bierze udział w regeneracji skóry, opóźnia procesy starzenia się, zapobiega siwieniu włosów.
  • Witamina B7 (H) bierze udział w syntezie cukrów, białek i kwasów tłuszczowych, wpływa to na właściwe funkcjonowanie skóry, włosów i paznokci, pomocny przy leczeniu trądziku młodzieńczego, 
  • Witamina C stymuluje enzymy biorące udział w biosyntezie kolagenu, wpływa na odpowiedni skurcz naczyń krwionośnych.





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz